Polecam wpis gościnny Kuby Sosnowskiego – pisarza i copywritera, autora książki „Wuj Krasnolud i Brama Opowieści”:

Napisałem książkę… jaką chciałbym przeczytać, gdy byłem dzieckiem.

Wuj krasnolud i Brama Opowieści to opowieść dla dzieci, a także ich rodziców, dziadków, opiekunów. Każdy z nich znajdzie w historii coś dla siebie. Dzieci – przygodę, taką z kopaniem złota w piwnicy, lataniem na smokach, czy też spotykaniem fantastycznych stworzeń, które mieszkają w naszych miastach za każdym rogiem. Dorośli – przekaz: „czas dzieciństwa to najpiękniejszy okres w naszym życiu, dlatego warto przeżyć go tak, by zachować jak najwięcej pozytywnych i pięknych wspomnień ”.

Wuj krasnolud i Brama Opowieści ma też zadanie pokazać jak ważną rolę pełnią w naszym życiu przyjaźń, pomoc innym, wzajemna akceptacja. Opowiadam również o konieczności ochrony przyrody, odróżnianiu dobra od zła, a także odpowiedzialności za swoje czyny i drugą osobę. Wskazuję też, że odłożenie na bok komórki oraz pada do konsoli może być początkiem ciekawej zabawy. Wystarczy tylko uruchomić pokłady wyobraźni.

Książka z autografem dostępna jest TUTAJ

Źródło: http://www.bazgrolek.pl/wuj-krasnolud-i-brama-opowiesci/

I jeszcze mój tekst o książce „Wuj Krasnolud i Brama Opowieści”:

Książka Jakuba Sosnowskiego to doskonale napisana powieść dla dzieci, nawiązująca do najlepszych tradycji literatury fantasy. Znajdziemy w niej wszystko, co oczarować może młodego czytelnika: baśniowe stworzenia, nieoczekiwane zwroty akcji i postacie skonstruowane tak, że chcemy się z nimi utożsamiać. Najważniejsze w tej książce jest jednak to, że autorowi udało się stworzyć fantastyczną przestrzeń, która jest gdzieś obok nas, na wyciągnięcie ręki.